تله متری و مخابرات رلیاژ پست ها خطوط کابل

  
 

امور خطوط زمينی

 
 

امور خطوط زمینی وظیفه نگهداری از شبکه کابل های برق منطقه ای تهران و نیز عیب یابی و تعمیرات انواع کابلهای فشار متوسط و فشار قوی را عهده دار می باشد. این امور در سطح برق تهران در حدود 41کیلومتر کابل 230 کیلو ولت بهمراه کانال و تاسیسات جانبی آن و 942 کیلومتر کابل 63 کیلو ولت  خشک و روغنی را نگهداری می نماید.

امور خطوط زمینی با بکارگیری پرسنل متخصص و متعهد این آمادگی را دارد تا در پروژه های کابلی در سرتاسر  کشور در خصوص حفاری ، کابلکشی ، نصب مفصل و سرکابل تاسطح ولتاژ 230 کیلو ولت  با شرکتهای مختلف همکاری نماید و در خصوص تعمیر و نصب مفصل و سرکابل و stop box کابلهای روغنی تنها شرکتی که در سطح کشور آماده ارائه خدمات می باشیم.

با عیب یابی  انواع کابلهای فشار ضعیف و فشار قوی جزو معدود شرکت هایی هستیم که با تجهیزات مناسب در خصوص تست و عیب یابی انواع اتصال ها آماده ارائه خدمات می باشیم.

 
     

رفع عيب از کابل ها

پرسنل شرکت متانیر در امور خطوط زمینی در مواقع اعلام عیب بر روی کابلهای قدرت و فرمان با کلیه تجهیزات عیب یابی به محل اعزام و بعد از مسیر یابی و تعیین نقطه اتصالی و قطعی شدن محل عیب از طریق روشهای دقیق عیب یابی اقدام به هماهنگی با شهرداری و راهنمایی و رانندگی نموده و با شرکت هایی از قبیل سازمان آب و سازمان مخابرات و گاز در خصوص وجود تجهیزات این ارگانها در محل عیب مکاتبه می نماید.و بعد از استعلام از ارگانها و گرفتن مجوزهای لازم اقدام حفاری محل عیب نموده و بعد از مشخص شدن نوع عیب با بکارگیری پرسنل مجرب و تجهیزات به روز نسبت به رفع عیب از کابل مربوطه اقدام می نمایند.

 


 

 

 

 تست و تنظيم و سرويس و نگهداری پيشگيرانه(PM)

پرسنل شرکت متانیر در امور خطوط زمینی در خصوص سرویس های پیشگیرانه کابل ها از قبیل بازدید ، شستشو و آچارکشی انواع سر کابل های  20, 63,230 KV  و همچنین رفع ایراد معایب مشاهده شده در ترموویژن سرکابلها اقدام می نمایند.

و همچنین نسبت به تست و تنظیم مدارات H.C مربوطه به آلارم کابلهای روغنی و نیز سیستم اطفاء حریق کانالهای کابل های  230KV و عملیات نظافت حوضچه های روغن و کانال اقدام می نماید.شایان ذکراست پرسنل امور خطوط زمینی با گشت های 24 ساعته موتوری و با خودرو در سطح شهر تهران و مناطقی که کابلهای مربوط به برق منطقه ای تهران می باشد وظیفه حفاظت از کابلها را برعهده دارند و در صورت وجود هرگونه حفاری برروی کابلها و با نزدیک کابلهای قدرت با هشدار به پیمانکار مربوطه و راهنمایی وی از بروز خطرات مربوطه به برخورد بیل مکانیکی و غیره با کابل های قدرت جلوگیری می نمایند.